Delegace z Chrastavy navštívila Lwówek Śląski

Delegace z Chrastavy navštívila Lwówek Śląski -  fotogalerie

 Prohlédněte si fotogalerii z akce...

 

Delegace z Chrastavy přijala pozvání nového partnerského města Lwówek Śląski a zúčastnila se ve dnech 13. až 14. července 2007 spolu s dalšími partnerskými městy 10. ročníku Leta Agatowe (tamní obdoba Chrastavských slavností). Součástí návštěvy bylo slavnostní podepsání polsko-české verze smlouvy o partnerství a beseda s představiteli všech ostatních partnerských měst Lwówka Śląskeho.

Okamžikem, při kterém jsem si uvědomil, jak navzdory své blízkosti a příbuznosti toho známe málo o polské kultuře, bylo vystoupení skupiny Perfect. V životě jsem o ní neslyšel a přitom jak mně potvrdili hostitelé a především nabité a spontánně zpívající náměstí se jedná o živoucí polskou legendu koncertující již 30 let (proslulou asi jako u nás Olympic).

Snad nově uzavřené partnerství i tyto znalosti do budoucna zlepší.

V Chrastavě dne 31. 7. 2007

Ing. Michael Canov starosta


Související články:
Partnerská města
:: Partnerská města - články na našem webu, věnované partnerům města Chrastavy
   :: Stránky města Eichstaett
   :: Stránky města Lwówek Śląski
 
Chrastava a Lwówek Śląski uzavřeli smlouvu o partnerství
Chrastava a Lwówek Śląski uzavřeli smlouvu o partnerstvíV pondělí 18. června 2007 schválilo Zastupitelstvo města Chrastavy smlouvu o partnerství s polským městem Lwówek Śląski. V pátek 22. června navštívila Chrastavu delegace představitelů Lwówek Śląski v čele se starostou, aby slavnostně podepsali česko-polskou verzi smlouvy o partnerství a vzájemné spolupráci.... Více...
Text smlouvy: strana 1, strana 2

Fotogalerie...