2. městský ples v Chrastavě

2. ples města ChrastavyTradice jsou staré jako lidstvo samo, bez nich by společnost nemohla vůbec fungovat. V Chrastavě se, doufejme, stane jednou z příjemných tradic i ples, který se letos již po druhé konal na sklonku zimy ve školní jídelně. Pro mnohé z nás je to příjemná událost, večer plný krásných šatů, dobrého jídla, pití a spousty slavnostně naladěných lidí. Školní jídelna v pátek nakrmí své vděčné strávníky a hned po obědě začínají přípravy: zdobení sálu, zásobování baru, leštění sklenic, gruntování, aranžování stolů a nespočet jiných přípravných činností. Před 19:00 hodinou vše pomalu utichá, sál je krásně vyzdoben, naleštěn i uklizen a tiše čeká na bujaré veselí. Krátce po 19:00 hodině přicházejí první hosté, většinou všichni dobře naladění a vstřícní. Hned po příchodu do sálu byli návštěvníci přivítání starostou města Ing. Michaelem Canovem, který příchozím nabídl sladké koláčky. Ty, u příležitosti městského plesu, upekla jako sponzorský dar paní Dana Hrubešová z horolezeckého oddílu PIKL.

Během hodiny se sál naplnil a ples mohl být zahájen úvodní skladbou a předtančením, o které se postarala dívčí skupina TAKT, a to ve dvou vstupech. Děvčata předvedla bravurní výkon při velmi dynamické hudbě. Po tomto náročném vystoupení ještě všechny oficiálně přivítal pan starosta a pak už se jen rozezněly krásné tóny. Polku střídal valčík, nechyběl ani rychlejší rytmus či latinskoamerické variace, a to vše v podání hudebního tělesa ABC kvartet. Parket byl neustále plný a všude vládla pohoda a veselo.

Doufejme, že si každý odnesl hezkou kulturní i společenskou vzpomínku a že příští rok bude účast minimálně stejná jako letos. Všem, kteří se aktivně podíleli na přípravách patří srdečný dík

  Prohlédněte si fotogalerii...
  Program plesu

Prohlédněte si fotogalerii z prvního plesu v roce 2006...
Další plesy