Zkulturnění autobusového nádraží

Objekt na autobusovém nádraží

Celé roky se město potýkalo s problémem čekárny na autobusovém nádraží a nutno říci, že nepříliš úspěšně. Původně byla čekárna uzavřená pouze vstupními dveřmi. Výsledek byl ten, že cestující do čekárny nezašli, neboť ta byla okupována lidmi, které namísto jízdního řádu zajímal jen alkohol a pokud byla čekárna prázdná, byla v tak odpudivém stavu, že ji cestující stejně nenavštěvovali. Pokusili jsme se tento problém vyřešit tím, že se odstranila čelní stěna v naději, že otevřenou čekárnu si již podivná individua, zajímající se jen a jen o alkohol, nedovolí nadále okupovat a ničit a čekárna bude sloužit skutečně cestujícím. Ovšem chyba lávky, čekárna nadále nesloužila svému účelu, byla nadále devastována a rozdíl oproti dřívějšímu stavu byl jen v tom, že její neutěšený stav byl vidět zvenčí.
A tak jsme nakonec dospěli k názoru, že nežli takováto čekárna hrůzy, je lepší žádná čekárna.
Zároveň jsme dospěli k názoru, že do celého objektu bude z podstaty věci v budoucnu investovat majitel mnohem spíše než nájemce. Sousedící trafiku a prodejnu pečiva měla dosud v pronájmu firma Traficon.. Firma Traficon se také stala uchazečem o koupi celého objektu, tj. včetně prostor čekárny. Vzhledem k tomu, že si dosud jako nájemce vedla firma velmi dobře a získané reference byly vesměs pozitivní, rozhodlo dne 29. srpna 2005 zastupitelstvo kladně a daný objekt zájemci prodalo.
Jsme přesvědčeni, že firma Traficon plánovaným rozšířením své prodejní plochy (o onu čekárnu), zavedením vnitřního prodeje (tj. uvnitř budovy) a dalšími investicemi zkulturní celé prostředí na autobusovém nádraží.

Více informací o firmě Traficon... 

V Chrastavě dne 5. 9. 2005
Ing. Michael Canov
starosta města