Občanská demokratická strana - Místní sdružení Chrastava

http://www.ods-chrastava.cz/

MS ODS v Chrastavě přináší otevřený dopis kandidáta ODS č. 4 do Parlamentních voleb 2006 v Libereckém kraji pana Bc. Juraje Ranince.


Kandidát ODS do Parlamentních voleb 2006 v Libereckém kraji  Bc. Juraj Raninec Vážení občané Chrastavy a hasiči zvlášť,
jsem velmi rád, že dostávám touto formou příležitost se vám představit a informovat vás o svých cílech.
V letech 1986 až 2002 jsem byl příslušníkem Hasičského záchranného sboru. Nejdříve jsem začal pracovat v Trenčíně a od roku 1991 v České Lípě. U hasičů jsem prošel řadou funkcí, v roce 1995 jsem se stal zástupcem ředitele Hasičského záchranného sboru okresu Česká Lípa. Služební poměr příslušníka jsem ukončil v roce 2002 a od té doby pracuji jako asistent senátora MUDr. Karla Tejnory. Od roku 2005 jsem zároveň poradcem hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana. V současné době studuji 5. ročník oboru právo na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.
I když jsem koncem roku 2002 ukončil své působení u profesionálních hasičů, hasičem jsem nikdy nepřestal být - kdo se jednou opravdovým hasičem stal, už navždy jím zůstane. Víme, že pro záchranu jiných lidí je někdy potřeba nasadit i vlastní život a jsme ochotni to udělat. Mnohokrát jsem viděl neštěstí a smrt, a proto stejně jako vy znám cenu života a dokážu rozeznat podstatné od nepodstatného.
I pro tyto zkušenosti a vlastnosti mě přátelé oslovili a vyzvali, abych se ucházel o důvěru voličů v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V primárních volbách v rámci Občanské demokratické strany jsem dostal výraznou podporu a na kandidátní listině této politické strany v Libereckém kraji jsem na 4. místě.
V případě, že se stanu poslancem, bude jedním z mých cílů přispět ke zvýšení prestiže hasičského povolání a zlepšení postavení dobrovolných hasičů.
Zatímco se v obcích a městech od roku 1992 začala vytvářet profesionální obecní policie, do které se investovaly a investují miliardy korun, tak ve stejném období jednotky dobrovolných hasičů získaly na vybavení jenom zlomek těchto prostředků.
Je smutné, že právě začátkem devadesátých let, kdy bylo možné dosáhnout zlepšení postavení dobrovolných hasičů, docházelo na centrální úrovni k různým sporům mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči, které ve svém důsledku vedly k oslabení postavení dobrovolného hasičstva.
Zatímco do zajištění chodu Hasičského záchranného sboru ČR stát ročně investuje několik miliard korun, na techniku jednotek sboru dobrovolných hasičů stát přispěje v letošním roce pouze částkou 100 milionů korun. Dobrovolní hasiči jsou v postavení žebráků, kteří musí prosit o každou korunu. Svoji činnost vykonávají v drtivé většině případů úplně zadarmo, přestože jsou na ně kladeny stále vyšší a vyšší nároky nejen v teoretických znalostech, ale i na zdravotní a fyzickou způsobilost, a jejich zásahová činnost se stále rozšiřuje.
Vážení přátelé, pokud se stanu poslancem, zavazuji se, že udělám všechno proto, aby se tento nespravedlivý systém změnil a aby se zlepšilo postavení dobrovolného hasičstva. Nebudu čekat na další povodně nebo jiné katastrofy až nám veřejnost i politici budou zase více nakloněni, ale začnu hned po volbách.
Považuji za samozřejmé, že vás budu pravidelně informovat o tom, jak se mi to daří a co konkrétně jsem pro hasiče udělal.
Přeji vám pevné zdraví a jsem s pozdravem
Juraj Raninec
www.raninec.cz, juraj@raninec.cz
tel.: 777 554 765