Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

forum o kováku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 7:50 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle me nejvic rozesmalo...

Nejnovějším registrovaným uživatelem je ing.Lambert Medřický.

jo...kazdy ma nejaky titul...Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 8:03 pm    Předmět: To: Chrastavák Citovat

Dobrý den,
veškeré příspěvky (s výjimkou výše zmiňované půjčky ve výši 6 tis. Kč) byly dávky při výkonu přenesené působnosti. Jinými slovy, ty peníze de facto nešly z rozpočtu města ale státu (naším rozpočtem pouze protékají - o 100 tisíc Kč víc nám stát na vydaných 100 tisíc Kč dal).

Měly jsme na výběr - buďto to udělat tak, jak se to udělalo nebo státní peníze (formou mimořádných dávek) nedat a pak bychom je měly pravděpodobně nadále v Kováku a museli bychom je násilím exekuovat před Kovák. Důsledky - všechna média a ochránci i tzv. ochránci lidských práv před Kovákem a my bychom byli ti nejhorší.

P.S.: Přál bych Vám slyšet to zklamání v hlase redaktora nejsledovanější Tv stanice, když mě včera telefonoval a dozvěděl se, že není pravda to, že se bude všech 100 lidí najednou vystěhovávat. Pan redaktor říkal, že chtěl natáčet pláč atd. vystěhovávaných maminek, ale takhle (když jsou všichni pryč) natáčet asi nepřijede (a nepřijel). Stejně tak včera po telefonickém zjištění, že jsou všichni již v klidu vystěhovaní, oznámili že nepřijedou i redaktoři dalších dvou Tv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 8:13 pm    Předmět: Citovat

Dobre....z ceho jsou tedy ty penize vyplaceny??Z penez nas vsech...z penez danovych poplatniku...Je to tak??? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 8:25 pm    Předmět: To: Chrastavák Citovat

Ještě jednou dobrý den,
ano z peněz daňových poplatníků celé České republiky. Kdyby bylo po mém, zásadně bych tyto všemožné sociální dávky zákonnou cestou snížil, což by ušetřilo ve státním rozpočtu desítky až stovky miliard korun. V dané situaci však 100 tisíc Kč vyplacených ze státního rozpočtu bylo z důvodů uvedených v minulém příspěvku pro nás dobrou investicí, neboť mj. zásluhou tohoto kroku budeme dávek státní sociální podpory u nás vyplácet méně, neboť počet těch, kteří je inkasují a pohybují se na našem území, se sníží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ing.Lambert Medřický



Založen: 14.1.2010
Příspěvky: 1
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 9:05 am    Předmět: kovák Citovat

Využívám jediné možnosti, jak reagovat na slova starostova, že jsem, jmenovitě uveden !!, byl proti vyklizení kováku. Bude to můj jediný příspěvek do fora, do kterého většina z vás přispívá raději pod nějakým pseudonymem.
Již 8 let vedu čilou diskuzi na toto téma a na téma kvality života v Chrastavě s panem starostou.( Uvažuji o zveřejnění naší 8 let trvající korespondence). Ti, kdo čtou Chrastavské listy, mé názory dobře znají. A kdo si přečte můj dopis zastupitelům, jistě nahlédne, že osočení starostovo je účelné. Měl jsem výhrady vůči formě, nikoliv obsahu vystěhování !!!

Dnes se musím částečně starostovi omluvit - logistiku odstěhování zvládl způsobem, který nesnese výtky - zde má můj obdiv! ( ostatně jako i v mnoha jiných věcech, které dokázal )
Mediální prezentaci a její přípravu však podcenil. Vložil majiteli Kováku do ruky odjištěný granát !! Ten totiž, namísto ostudy, získal obrovskou popularitu, kterou by si sám nikdy nedokázal opatřit. Výsledkem té popularity je už dnes: zvýšený zájem organizací, které rády řeší otázku menšin, často však s vidinou vlastního dobrého zisku. Pokud, po skvělé medializaci, získají peníze pro svůj nejnovější projekt revitalizace kováku, pak všichni svatí ať stojí při nás. Pokud měl problém tohoto objektu nějaké řešení,
( a myslím, že měl ), tímto ho defiinitivně ztratí!
Problematice sociálně slabých skupin se věnuji již mnoho let, m.j. i studiem, snažím se získávat názory lidí z obou táborů a konzultuji závěry s profesionály. Mým cílem je navrhnout alespoň lokální, ale obecné řešení části tohoto problému. Lidsky přijatelným způsobem pro oslabené skupiny, ale tak, aby většina v Chrastavě mohla zase žít klidný a bezpečný život, bez vandalismu, násilí a rozkrádání majetku. Radikální řešení odsuzuji a nejsou v mém scénáři.

Ve svém apelu zastupitelům jsem naznačil další možný vývoj kováku. Můj názor je, že skutečná pomoc potřebným má zcela jiný charakter, než je pouhé pumpování peněz do lidí bez dalších souvislostí. To se děje nejčastěji a výsledky jsou nulové.

Je mým největším přáním, aby celá záležitost vystěhováním navždy skončila. Pokud tomu bude naopak, běda nám všem ve městě. ( Chanov byl v 80. letech taky pěkné, moderní sídliště ?)
Přál bych si, aby vše šlo podle započatého scénáře pana starosty, nikoliv podle druhého scénaře, který se i díky mediální pozornosti nyní nabízí.
A kdybych si mohl vybrat, chtěl bych nazpátek do kováku učně. Učně dobrého učňovského střediska ( což je však taky pěkná utopie, že ? ) !!
Se zájmem jsem si přečetl názor osobnosti našeho města, pana doktora Kotlára. Myslím, že je v dobré shodě s tím, co se snažím sdělit i já.

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce. Toto je můj první a poslední příspěvek do fora. Nechci se zúčastňovat nikam nevedoucích půtek, jaké se tak často vedou na stránkách CHL. Nečekám proto na tento příspěvek žádnou odpověď. Kdo chce posoudit naši při, ať si přečte obsah dopisu zastupitelům a závěr si udělá sám .

Vše dobré přeje

Lambert Medřický
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Chrastavák napsal:
Dobre....z ceho jsou tedy ty penize vyplaceny??Z penez nas vsech...z penez danovych poplatniku...Je to tak??? Rolling Eyes

Dobrý den,
teď když radnice, starosta vlastně pomohli všem lidem, proč hledáte na tom zbytečně mouchy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 12:48 pm    Předmět: Re: kovák Citovat

Rád s Vámi souhlasím.
ing.Lambert Medřický napsal:
...... starosta odstěhování zvládl způsobem, který nesnese výtky - zde má můj obdiv! ( ostatně jako i v mnoha jiných věcech, které dokázal )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:39 pm    Předmět: To: Ing. Lambert Medřický Citovat

Dovolil jsem se vyjádřit k příspěvku Ing. Lamberta Medřického zveřejněnému dnes na tomto foru.
URL: http://www.chrastava.com/starosta/lm.doc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 2:00 pm    Předmět: Re: To: Ing. Lambert Medřický Citovat

Michael Canov napsal:
Dovolil jsem se vyjádřit k příspěvku Ing. Lamberta Medřického zveřejněnému dnes na tomto foru.
URL: http://www.chrastava.com/starosta/lm.doc


Moc pěkně a pravdivě napsané pane starosto...Díky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
halvi



Založen: 29.7.2008
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 5:23 pm    Předmět: Člověk v tísni Citovat

Člověk v tísni - díl třetí (mluví se tam i o tomto foru):
http://integracniprogramy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1026:vyklizeni-kovaku-3-dil&catid=531:d5-liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 6:09 pm    Předmět: Citovat

Boze muj proc?!?!?!?
Oni ty hovada debilni(sorry, ale jinak je nejde pojmenovat a to jsem jeste hooodne slusnej)co psali ten clanek ocividne nebyli v Chrastave nikdy v noci. Nikdy se neprosli po 22. hodine kolem Kovaku, jinak by takovyhle blaboly nenapsali

citace:
Starosta několik let mediálně přiživoval problém Kovák a šířil mýtus o nepřizpůsobivých živlech, které se zde koncentrují a ruší klidný spánek slušných občanů města. Že těmito ?nebezpečnými živly? jsou ve skutečnosti chudé a sociálně slabé rodiny, již nikoho nezajímalo.

Chude a socialne slabe? vzdyt vy inzenyri, oni si za tu situaci muzou sami. Kolik tech socialne slabych sedi v hernach a proj*bou vsechny penize na jidlo a ubytovani v bednach.

Divim se starostovi, ze si necha takhle kydat hnuj na hlavu. Pozvete je do ty ubytovny, at se tam jdou podivat v cem tam zili a v cem zijou ted.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 9:49 pm    Předmět: To: lomax a další diskutující Citovat

Dobrý den,
lomaxi asi jsem (až se tomu sám divím) natolik velký dobrák, že si nechám od pracovníků organizace "Člověk v tísni" fakt kálet na hlavu. Oni totiž jen hájí své živobytí. Perfektně to vystihnul PhDr. Mgr. Dušan Kotlár (ty tituly uvádím úmyslně, aby bylo vidět jak i Róm může být vzdělaný) v dopise, který mě napsal viz. http://www.chrastava.com/starosta/kotlar.doc "...jsem přesvědčen, že Člověk v tísni vystupuje proti Vám pouze z toho důvodu, že se snaží zachránit svůj letitý zdroj peněz."
A o to jde - jeden pracovník "Člověka v tísni" měl na starosti jen a jen Kovák. Ten asi přijde o práci a organizace o významnou částku. Pro mě než nějaká žaloba kvůli urážce na cti je daleko důležitější jiná věta z jejich článku a sice "Jedna koncentrovaná sociálně vyloučená lokalita tak zřejmě zmizí veřejnosti z očí, existenční problémy vyklizených obyvatel se však pouze přesunou na jiné místo, rozptýlí se, oddálí v čase. " Jinými slovy - na Kovák (v duchu mé v dřívějším příspěvku uvedené logiky) rezignují.
A já dodávám - i mně doktor Kotlár rozevřel již tak plně otevřené oči. Došlo mi proč vlastně mr.Urban neměl žádné problémy s nabíráním nové klientely - bylo to jednoduché - organizace "Člověk v tísni" vyrobila do Kováku takový pěkný "rómovod", když nevěděli kam se svým novým klientem, stačilo zavolat panu Radimu Urbanovi - Kovák bral nonstop.
Jen taková poznámka mimoděk - mrzí mě, že se organizace "Člověk v tísni" (přinejmenším u nás) změnila v organizaci na ochranu nemakačenků a parazitů. Myslím si, že to nebylo úmyslem při jejím vzniku - jejího ředitele pana Šimona Pánka - jednoho ze studentských vůdců v listopadu 1989 - mám osobně velice rád a dokonce jsem byl přímo osobně přítomen jeho úplně první akci - pomoci obětem zemětřesení v Arménii - v rámci demonstrace na Škroupově náměstí v Praze 10. 12. 1988.

Neoficiální informace pro všechny diskutující - v noci ze včerejška na dnešek chytnul osobně pan majitel Radim Urban některé rabující bývalé obyvatele Kováku. Mezitím však stačili bývalí Kováčané rozbít veškeré dveře, ukrást hafo radiátorů, bojlerům, van atd. rozbít toalení mísy. Pan majitel rozdal na své bývalé ubytované trestní oznámení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andýsek1



Založen: 10.6.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:30 pm    Předmět: Citovat

Pane starosto jste Frajer !!! Wink Fakt dobrý s tím Kovákem Smile Nedalo mi to než reagovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem rovna zalobu, defacto to je jedno, at si pisou co chtej, ze. Pro nas Chrastavaky, je fakt jedno co si napise tohle "zdruzeni", hlavni je (a to se uz opakuji, ale klidne to reknu jeste 1000x)strasak mesta je uz minulosti.

btw vandalismus akorat podtrhava fakt, co tam bylo za individua. jinak kdyby to Urban hledal, tak to je ve sberne v nadrazni ulici Very Happy


Perlicka na zaver:
Ubytovnu Kovak koupila Ruska armada a jako cil na balisticke strely... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Tato zprava byla aktualni pred tydnem.
Cetl jsem to v diskuzi pod nejakym clankem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
halvi



Založen: 29.7.2008
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 10:06 am    Předmět: Firmy z Kováku Citovat

V Kováku (Nádražní 617) "sídlí" i řada jistojistě naprosto seriózních firem:
http://firmy.nasepenize.cz/nenad-naumcevski#
http://www.edb.cz/Detail.aspx?L=CZ&SML=6107292269000
http://www.careality.20m.com/
http://www.czecot.com/cz/restaurace/16232_family-chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 8 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com