Sokol republice - sletový rok 2018 v Libereckém kraji

    

 

Století samostatného československého státu provázely i silné příběhy českých sportovců. Sport se také po celou dobu podílel na utváření zdraví a charakteru národa, a to díky propagací zdravého životního stylu a hodnot se sportem spojených, jako jsou odhodlání, odvaha, svoboda, čestnost a národní hrdost. Je tedy na místě toto jubileum řádně oslavit pohybem.

V rámci programu „Sokol republice - sletový rok 2018 v Libereckém kraji" se k nám mohou připojit všichni milovníci pohybu nejen ze sokolských jednot, ale i z řad široké veřejnosti. Můžete za námi vyrazit do Jilemnice, přidat se při výstupu na Sokol nebo nás přijet podpořit do Turnova na krajský či do Prahy na všesokolský slet. Ano, cvičenci TJ Sokol Chrastava budou reprezentovat naše město hned ve třech hromadných skladbách z celkově jedenácti.

Mladší žáci a žákyně cvičí skladbu s míči a skládacími žíněnkami "Děti, to je věc!" Pohybový obsah cvičení vychází z textů Zdeňka Svěráka podpořených hudbou Jaroslava Uhlíře. Ve skladbě děti předvedou gymnastické, atletické i taneční dovednosti.

Starší žákyně pilně trénují skladbu "Cirkus", v níž zazní i skladby z filmu Cirkus Humberto či Pomáda. Ve skladbě je využito nářadí Rinoset, kdy jeden celek pracuje s jedním dílem tohoto nářadí, čtyři celky pak při spolupráci složí velkou žíněnku na akrobacii a zvedačky. Diváky jistě zaujmou i prvky sportovní a moderní gymnastiky.

Mladší ženy se nebály výzvy - skladby "Siluety", která se inspiruje novým moderním tanečním směrem Hoop dance, a to tancem s obručí. Hudební doprovod skladby je od pop-rockové skupiny Mandrage.

Členové TJ Sokol Chrastava